Książki, jakie są w stanie zachwycić mężczyznę

Książki, jakie są w stanie zachwycić mężczyznę

15 listopada 2022 Wyłączono przez Daniel

Pomysł na prezent dla mężczyzny np. z księgarni internetowej nie musi być banalny. Niekoniecznie trzeba będzie inwestować w kolejny zestaw perfum, czy też kapcie do chodzenia po domu. Tych mężczyzna na pewno ma już wiele i nie zdążył wszystkiego wynosić, czy też zużyć wszystkich zapachów. Za to całkiem możliwe, że mężczyzna nie ma czego czytać. Może więc warto pomyśleć o czymś takim? O ciekawej książce, dzięki czemu lepiej będzie mu spędzało się wolne chwile.

Nauczyciel z getta

Mario Escobar po raz kolejny powraca w swojej książce do tematyki II wojny światowej. Trzeba przyznać, że robi to w sposób niezwykle umiejętny. Agnieszka Ignaciuk szuka schronienia wraz ze swoim synem jeszcze przed wybuchem wojny. W ten sposób trafia na Janusza Korczaka, który jest nauczycielem w sierocińcu. Agnieszka jest zachwycona mężczyzną, który staje się jej nowym mentorem. Współpraca układa się znakomicie. Wybucha wojna, a wraz z nią rozpoczyna się redukcja getta warszawskiego. Janusz staje dosłownie na głowie, aby było dane ocalić mu jak największą ilość dzieci żydowskich przed pogromem. Escobar postanowił w swojej książce połączyć prawdę z fikcją, przedstawiając niezwykle emocjonującą opowieść.

Sekret pełni księżyca

Autorką jest Karen McQuestion. Sharon Lemke postanawia popatrzeć na pełnię księżyca. Siedząc na podwórku zauważa u sąsiadów dziewczynkę, która w nocy zmywa naczynia. Rzecz jest niezwykle dziwna, ponieważ kobieta wie, że jej sąsiedzi nie mają córki tak mają. Co więcej, mają syna i to prawie dorosłego. O co więc chodzi? Sharon swoimi obawami dzieli się z Nikką – swoją przyjaciółką. Obydwie postanowiły zaangażować w to opiekę społeczną. Jednak ich ingerencja nie przynosi żadnego skutku. Opieka nie zauważa w domu sąsiadów żadnych problemów. Kobiety postanawiają działać samodzielnie, ponieważ wiedzą, że chodzi tu o dobro dziecka. Tylko że żadnego dziecka nie widać. Czy to możliwe, ze wizja Sharon wynikła z działania…pełni księżyca. Autorka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak utrzymać wszystkich czytelników w napięciu.