Książka z nutką historii — idealny prezent dla mężczyzny

Książka z nutką historii — idealny prezent dla mężczyzny

15 listopada 2022 Wyłączono przez Daniel

Książka z nutką historii — idealny prezent dla mężczyzny

Nie od dziś wiadomo, że zainteresowania mężczyzn i kobiet są nieco rozbieżne. Dotyczy to także tematyki książek. Kobiety zazwyczaj wolą romanse, mężczyźni literaturę faktu, historię, politykę itp. zagadnienia. Jeśli masz problem z doborem prezentu dla swojego mężczyzny, przychodzimy z pomocą. Proponujemy książkę biograficzną pt. Pięć Lat Kacetu autorstwa Stanisława Grzesiuka.

Poznaj straszliwy świat obozów koncentracyjnych

Pomysł na prezent dla mężczyzny to niełatwa sprawa. Często nastręcza on nam dużo trudności. Proponujemy zatem na prezent pozycję literacką. Świetnym wyborem, który z pewnością zainteresuje większość mężczyzn, może być właśnie dzieło pt. Pięć Lat Kacetu. Są to wspomnienia Stanisława Grzesiuka z jego pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych. Książka ta we wstrząsający czytelnika sposób przybliża codzienność obozowego życia, wszechobecną śmierć i wyniszczającą człowieka pracę. Większość osób, które zostały zesłane do tego piekła, przeżywało ledwie kilka miesięcy. Stanisław Grzesiuk przeżył tam całe, długie pięć lat. 

Najlepsza książka lagrowa

Książki zawierające wspomnienia obozowe noszą nazwę literatury lagrowej. Nazwa ta pochodzi od słowa konzentrationslager, czyli obóz koncentracyjny. Przez wielu znawców tej tematyki książka Grzesiuka uznawana jest za najlepszą pozycję w tym gatunku. Autor nie bał się mówić wprost, z chirurgiczną wręcz precyzją o rzeczach, które jego poprzednicy ubierali we wzniosłe metafory. 

Z pewnością każdy miłośnik historii, a zwłaszcza dziejów drugiej wojny światowej, doceni taki prezent. Nie jest to naturalnie książka do poduszki, ponieważ lektura taka może skutkować nieprzespaną nocą, lecz niewątpliwie jest to dzieło warte przeczytania. Cytując słowa wstępu do najnowszego wydania tej książki, “książkę tę powinien przeczytać każdy, kto umie czytać”. Uważamy, że jest to najlepsza i najkrótsza rekomendacja, jaką możemy przekazać w tym przypadku. Pozostaje nam tylko życzyć miłej lektury.